UAB "Anarmega" naudojama technologija

Milteliniu būdu nudažytiems paviršiams beveik nereikia priežiūros. Tūkstančiai metrų nudažytų profilių įvairiuose objektuose nepriekaištingai atlaiko UV spindulius bei didelius temperatūros svyravimus. Daugiausiai tam įtakos turi dažymo technologija, nuodugnus paruošimas ir kokybiški milteliniai dažai. Miltelinės dažymo technologijos populiarumą lėmė ekonomiškumas, ekologiškumas bei tokiu dažymo būdu išgaunamos estetinės gaminių savybės.

 

Miltelinės dangos ilgaamžiškumas užtikrinamas net ir chemiškai agresyvioje aplinkoje, be to, tokia danga ištverminga ir atspari mechaniniam poveikiui. Svarbu ir tai, kad tokia dažymo technologija visiškai neteršia aplinkos nuodingomis medžiagomis.

 

Miltelinio dažymo technologija susideda iš kelių etapų:

 

1. Cheminis gaminio paviršiaus nuriebalinimas ir fosfatavimas. Nuo paviršiaus paruošimo didžia dalimi priklauso nudažymo kokybė. Skirtingiems paviršiams taikomas skirtingas paruošimas. Plovimo technologinėje linijoje paviršius nuriebalinamas , fosfatuojamas ir proceso pabaigoje džiovinami aukštoje temperatūroje. Paruošimo procesas yra ekologiškai saugus, nes nutekamieji vandenys apdorojami valymo įrenginiais.
 

2. Apdorotų gaminių dažymas. Gaminiai patalpinami į dažymo kamerą. Paviršiai užpurškiami milteliniais dažais. Milteliai iš rezervuaro patenka į purkštuvą, kur maišomi su oru bei įelektrinami. Keičiant įtampą tarp purkštuvo ir dažomo ruošinio reguliuojamas miltelių srauto greitis ir sluoksnio tolygumas. Elektros laukas tarp purkštuvo ir ruošinio nukreipia miltelių-oro mišinį link dažomo paviršiaus.
 

3. Brandinimas (polimerizacija). Milteliais nupurkštos detalės patalpinamos į brandinimo krosnį. Būtent šiame etape milteliai virsta dažų danga. Krosnyje įrengti fenai pučia karštą orą. Priklausomai nuo dažų tipo ir dažomojo gaminio, nustatomas buvimo krosnyje laikas. Vyksta polimerizacija. Milteliai tolygiai apsilydo aplink gaminių paviršių.
 

UAB "Anarmega" tenkinant klientų poreikius taip pat gali ant nudažyto paviršiaus atspausdinti bet kokį užrašą tamponavimo būdu.